Opinia branży HVACR na temat nielegalnego handlu HFC w UE

Opinia branży HVACR na temat nielegalnego handlu HFC w UE

Serdecznie zapraszamy do wypełnienia ankiety zbierającej w całej Unii Europejskie opinię branży HVACR na temat nielegalnego handlu HFC w Unii Europejskiej. 

Agencja Badania Środowiska (EIA) w roku 2018 skontaktowała się ze 150 stowarzyszeniami zajmującymi się ogrzewaniem, wentylacją, klimatyzacją i chłodnictwem (HVACR), dystrybutorami czynnika chłodniczego, konsultantami i wykonawcami, prosząc o informacje dotyczące nielegalnego handlu HFC i oceny poziomu wdrożenia rozporządzenia w sprawie F-gazu. Ustalenia te zostały opublikowane w raporcie na temat nielegalnego handlu HFC w 2019 r.

Pomimo zwiększonej świadomości i wzmożonych działań wykonawczych ze strony państw członkowskich, nielegalne stosowanie HFC i handel w Unii Europejskiej są nadal problemem. Unijne rozporządzenie F-gazowe jest poddawane okresowym przeglądom, co daje możliwość poprawy monitorowania i egzekwowania rozporządzenia w sprawie F-gazów.

EIA prowadzi obecnie badanie uzupełniające w celu zebrania opinii branżowych na temat skali nielegalnego handlu HFC, czynników napędzających ten handel, świadomości działań wykonawczych podejmowanych w państwach członkowskich UE i potencjalnych usprawnień regulacyjnych, które mogłyby przyczynić się do ograniczenia nielegalnego handlu HFC.

Zebrane informacje zostaną wykorzystane do informowania decydentów i zainteresowanych stron. Jest też zaplanowany kontakt z osobami które wzięły udział w tym badaniu, celem wyjaśnienia odpowiedzi i zebrania dodatkowych informacji. Jeśli nie chcesz by taki kontakt z Tobą miał miejsce, to zaznacz to w ankiecie. 

Sophie Geoghegan (sophiegeoghegan@eia-international.org) odpowie na ewentualne pytania dotyczące badania.

Prosimy o wypełnienie ankiety do 28 marca 2021 roku.

Link do ankiety w języku polskim: Opinia branży HVACR na temat nielegalnego handlu HFC w UE - Krajowe Forum Chłodnictwa (kfch.pl)

Link do ankiety w języku angielskim - na stronie EIA: https://forms.office.com/Pages/ResponsePage.aspx?id=AN8zC0xj7EC42WoLYmJuXXeXQfPQVy9MqU-7XviNd1JUQzFYRjE0VDg5STQzQ0o5SjNROUJDNU03Qi4u

Zobacz również

Szkolenia

Powietrzne pompy ciepła- Warsztaty praktyczne

Powietrzne pompy ciepła- Warsztaty praktyczne

Termin: 22-04-2021 do 23-04-2021
*w sprawie ceny prosimy o kontakt z organizatorem
Przygotowanie do Certyfikacji F-gazowej i egzamin

Przygotowanie do Certyfikacji F-gazowej i egzamin

Termin: 29-04-2021 do 30-04-2021
Szkolenie przygotowujące do zdania egzaminu i otrzymania certyfikatu UDT

Aktualności

Newslettery EPEE

Newslettery EPEE

Członkowie KFCh mogą po zalogowaniu pobrać najnowszy tygodniowy newsletter EPEE
Nota informacyjna IRR “State of the art of new technologies applied to chillers”

Nota informacyjna IRR “State of the art of new technologies applied to chillers”

IIR w najnowszej nocie podkreśla kluczowe znaczenie wysokiej efektywności energetycznej agregatów chłodniczych. 
zobacz wszystkie Aktualności
© 2021 KFCh