Opinia branży HVACR na temat nielegalnego handlu HFC w UE

Szanowni Państwo,

Serdecznie zapraszamy do wypełnienia ankiety zbierającej w całej Unii Europejskie opinię branży HVACR na temat nielegalnego handlu HFC w Unii Europejskiej. 

Agencja Badania Środowiska (EIA) w roku 2018 skontaktowała się ze 150 stowarzyszeniami zajmującymi się ogrzewaniem, wentylacją, klimatyzacją i chłodnictwem (HVACR), dystrybutorami czynnika chłodniczego, konsultantami i wykonawcami, prosząc o informacje dotyczące nielegalnego handlu HFC i oceny poziomu wdrożenia rozporządzenia w sprawie F-gazu. Ustalenia te zostały opublikowane w raporcie na temat nielegalnego handlu HFC w 2019 r.

Pomimo zwiększonej świadomości i wzmożonych działań wykonawczych ze strony państw członkowskich, nielegalne stosowanie HFC i handel w Unii Europejskiej są nadal problemem. Unijne rozporządzenie F-gazowe jest poddawane okresowym przeglądom, co daje możliwość poprawy monitorowania i egzekwowania rozporządzenia w sprawie F-gazów.

EIA prowadzi obecnie badanie uzupełniające w celu zebrania opinii branżowych na temat skali nielegalnego handlu HFC, czynników napędzających ten handel, świadomości działań wykonawczych podejmowanych w państwach członkowskich UE i potencjalnych usprawnień regulacyjnych, które mogłyby przyczynić się do ograniczenia nielegalnego handlu HFC.

Zebrane informacje zostaną wykorzystane do informowania decydentów i zainteresowanych stron. Jest też zaplanowany kontakt z osobami które wzięły udział w tym badaniu, celem wyjaśnienia odpowiedzi i zebrania dodatkowych informacji. Jeśli nie chcesz by taki kontakt z Tobą miał miejsce, to zaznacz to w ankiecie. 

Sophie Geoghegan (sophiegeoghegan@eia-international.org) odpowie na ewentualne pytania dotyczące badania.

Prosimy o wypełnienie ankiety do 28 marca 2021 roku.

 

 

Pola oznaczone są wymagane

Szkolenia

Biuro Krajowego Forum Chłodnictwa

Instalator urządzeń chłodniczych - wejście do zawodu

Termin: 04-12-2023 do 06-12-2023
Pierwszy krok dla wszystkich zaczynających pracę z urządzeniami chłodniczymi (pompami ciepła, klimatyzatorami, szafami chłodniczymi etc.)

Aktualności

XXI edycja konferencji: Chłodnictwo i klimatyzacja w Polsce – Nowe trendy rozwoju już 5 grudnia 2023

XXI edycja konferencji: Chłodnictwo i klimatyzacja w Polsce – Nowe trendy rozwoju już 5 grudnia 2023

Redakcja miesięcznika Chłodnictwo&Klimatyzacja ma przyjemność zaprosić specjalistów branży instalacyjnej, projektantów i wykonawców instalacji...
Przegląd rozporządzenia REACH

Przegląd rozporządzenia REACH

PFAS, czyli związki per- i polifluoroalkilowe, zwane potocznie forever chemicals, to każda substancja, która zawiera co najmniej jeden całkowicie...
zobacz wszystkie Aktualności
© 2023 KFCh