Certyfikacja instalatorów pomp ciepła

W dniu 11 września 2013r. weszły w życie uregulowania dotyczące certyfikacji dla instalatorów pomp ciepła jako mikroinstalacji i małych instalacji.

Uregulowania te zawarte zostały w przepisach Prawa energetycznego w wyniku ostatniej jego nowelizacji. Nie zastępują one jednak certyfikacji w zakresie czynników chłodniczych wymaganej obowiązującymi przepisami.

Certyfikacja instalatorów pomp ciepła została powierzona Urzędowi Dozoru Technicznego.

Obecnie trwa oczekiwanie na wydanie rozporządzeń wykonawczych przez Ministra Gospodarki określających m. in. szczegółową procedurę egzaminacyjną i wzór certyfikatu.

Członkowie KFCh otrzymają w newsletterze m. in. dostęp do wyciąg dotyczący certyfikacji instalatorów pomp ciepła oraz prezentację Ministerstwa Gospodarki dotyczącą założeń odnośnie finansowego wspierania OZE.

Szkolenia

Biuro Krajowego Forum Chłodnictwa

Instalator urządzeń chłodniczych - wejście do zawodu

Termin: 04-12-2023 do 06-12-2023
Pierwszy krok dla wszystkich zaczynających pracę z urządzeniami chłodniczymi (pompami ciepła, klimatyzatorami, szafami chłodniczymi etc.)

Aktualności

XXI edycja konferencji: Chłodnictwo i klimatyzacja w Polsce – Nowe trendy rozwoju już 5 grudnia 2023

XXI edycja konferencji: Chłodnictwo i klimatyzacja w Polsce – Nowe trendy rozwoju już 5 grudnia 2023

Redakcja miesięcznika Chłodnictwo&Klimatyzacja ma przyjemność zaprosić specjalistów branży instalacyjnej, projektantów i wykonawców instalacji...
Przegląd rozporządzenia REACH

Przegląd rozporządzenia REACH

PFAS, czyli związki per- i polifluoroalkilowe, zwane potocznie forever chemicals, to każda substancja, która zawiera co najmniej jeden całkowicie...
zobacz wszystkie Aktualności
© 2023 KFCh